فروش پایان یک معامله نیست , بلکه شروع یک تعهد است (از اینکه به ما اعتماد کرده اید متشکریم)
رنگ در طراحی داخلی بیمارستان مرتاض یزد بیمارستان گودرز یزد طرح توجیه فنی مالی و اقتصادی جنین شناسی در قرآن عوامل خطرساز در یک کارگاه ساختمانی طراحی مبلمان سبکهای چپیندل آدام شراتون و هپل وایت طراحی مبلمان سبک آرت نوو و آرت دکو فرانسه ارگ دوهزار ساله سریزد محور و محوریت سوالات ورودی مدارس استعداد درخشان

اطلاعیه فروشگاه

ما در سایت خود هیچ گونه محدودیت جغرافیایی برای فعالیت های خود قائل نیستیم. ما اعتقاد داریم تمامی افراد در هر شرایط زمانی و مکانی می توانند بهترین نمونه ها را دریافت کنند چون شایسته آن هستند. بنابر این شما می توانید هر کجای جهان هستید به انبوه فایل های ما در تمام زمینه ها دسترسی داشته و از آن کمال استفاده را بکنید. درحال حاضر ما در تمامی زمینه ها فعالیت می کنیم و حاصل تلاش و زحماتمان را در اختیار شما عزیزان گذاشته تا بتوانید از آنها کمال بهره را ببرید و به خود افتخار می کنیم که خدمت رسان شما هستیم.

تحقیق در مورد اخلاق حرفه ای در عکاسی

تحقیق در مورد اخلاق حرفه ای در عکاسی

فرمت word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 9

تحقیق در مورد اخلاق حرفه ای در عکاسی

مقدمه

مهمترين ويژگی عکاس حرفه‌ای، درآمدزا ‏بودن آن است و عکاسی‌ای که به شکل حرفه‌ای و برای امرار معاش انجام می‌شود با عکاسی آماتور که برای لذت ‏شخصی دنبال می‌شود، متفاوت است. عکاسی حرفه‌ای اصطلاحی است که با در نظر گرفتن همين امر مشترک يعنی ‏درآمدزايی آن در زمينه‌های مختلف عکاسی به کار می‌رود. عکاسی حرفه‌ای بسياری از رشته‌های عکاسی ‏را در برمی‌گيرد که از جمله می‌توان به عکاسی تبليغاتی، تجاری، صنعتی، پزشکی، خبری، پرتره و مجالس اشاره ‏کرد. برخی از عکاسان حرفه‌ای فعال در اين زمينه‌ها ترجيح می‌دهند در زمينه تخصصی شناخته شوند تا آنکه به ‏طورعام به عکاس حرفه‌ای خطاب شوند. گستره فعاليت عکاسان حرفه‌ای بسيار متنوع است که بين آنها می‌توان به ‏اين نمونه‌ها اشاره کرد:‏

کارمندان بخش عکاسی در موسسات غير عکاسی مانند دفاتر روزنامه ها، کارمندان موسسات بزرگ عکاسی که ‏متخصصان را برای فعاليت‌های مختلف استخدام می‌کنند، عکاسان حرفه ای که مالک کسب و کار خود هستند و ‏ممکن است کارمندانی نيز داشته باشند و عکاسان حرفه‌ای آزاد.‏

عکاسان حرفه‌ای آزاد ‏‎(Freelance photographers)‎‏ عکاسان مستقلی هستند که برای پروژه خاصی که به آنها ‏محول شده عکس می‌گيرند يا ابتدا کار را آماده می‌کنند و بعد آن رامی‌فروشند. اين دسته از عکاسان ممکن است برای‏ فروش عکس‌های خود با مديران هنری که مسئول بازاريابی هستند قراردادی ببندند که براساس آن درصدی ‏از درآمد فروش به آنها تعلق گيرد. دسته ديگری از عکاسان آزاد، کارگزارانی دارند که مسئوليت معرفی ‏عکاسان و گرفتن پروژه برای آنها را به عهده می‌گيرند و در مقابل بخشی از درآمد حاصله را به ‏کارگزارانشان اختصاص می‌دهند. عکاسان حرفه‌ای که استوديوی شخصی دارند علاوه برگرفتن عکس، ‏برای مديريت امور جاری استوديوی خود به کارمندان ديگری از جمله متصدی پذيرش، تکنسين ‏تاريکخانه، کتابدار، مسئول پيگيری و تهيه بليط برای سفر نياز دارند. اين عکاسان بايد در مورد مسايل ‏مختلف از جمله قوانين کپی‌رايت و مسايل حقوقی مربوط به گرفتن عکس و تکثير و استفاده از آن، چگونگی ‏پذيرش مسئوليت در قبال دارايی مشتريان، تنظيم قراردادهای عکاسی، بيمه و همچنين اخلاق حرفه‌ای، ‏آگاهی داشته باشند. پرداختن به عکاسی حرفه‌ای در دنيا از جنبه‌های مختلف متفاوت است. مثلا در آمريکا ‏برخلاف برخی کشورهای اروپايی برای عکاسی حرفه‌ای نيازی به گرفتن مجوز نيست اما عکاسان ‏بايد در چارچوب قوانين ايالتی و محلی فعاليت کنند. شايد بزرگترين چالش و مشکل عکاسان حرفه‌ای ‏درايران، نبود قوانين حمايتی و نقض آشکارکپی‌ رايت باشد.‏

 

اخلاقی حرفۀ عکاسان مطبوعات

وظایف و مسئولیت عکاسان مطبوعات

1- عکاس مطبوعاتی برای کسب آگاهی در مورد وقایع و مسائل اجتماعی و به تصویر کشیدن آزادانه آنها ، بر مبنای حق همگان برای شناخت حقایق ، باید به واقعیتهای عینی توجه کند و تصاویر صحیح و دقیق و منصفانه در اختیار خوانندگان بگذارد.
2- در کار عکاسی مطبوعات ، عکس باید به منزله یک خدمت اجتماعی و نه یک کالای بازرگانی ، نگریسته شود. به همین جهت ، عکاسی مطبوعات در انجام وظایف حرفه ای خویش نه تنها در برابر صاحبان و مدیران مطبوعات ، بلکه در مقابل جمع وسیع خوانندگان و منافع و مصالح عمومی جامعه نیز مسئولیت دارد و این مسئولیت اجتماعی ایجاب می کند که در شرایط و اوضاع و احوال مختلف ، همیشه بر اساس وجدان اخلاقی خاص خود عمل نماید.

3- عکاس مطبوعات باید به صحت عمل حرفه ای خویش توجه ویژه داشته باشد و تنها تصاویری را که صحت آنها مشخص است ، منتشر کند و در صورت لزوم قید رعایت احتیاط نسبت به زیرنویس اطلاعات عکس اقدام نماید.

4- سرقت تصویر ، عدم رعایت حقوق معنوی عکاس و حذف اطلاعات عکس باید در کار عکاس مطبوعات همیشه مذموم و مطرود باشد و برای بدست آوردن عکسها شیوه های نادرست و غیر قانونی ، بکار گرفته نشود.

5- عکس مطبوعات وظیفه دارد ، زمان دقیق چاپ عکس ها را طبق تصمیم دست اندرکاران و افراد ذی نفع آنها باید در ساعتها با روزهای آینده منتشر شوند ، رعایت کند و از چاپ و پخش پیش از موقع آنها ، پرهیز نماید.

6- شرافت حرفه ای عکاس مطبوعات ایجاب می کند که از پذیرش هرگونه پاداش مادی غیر قانونی و نامشروع ، برای پیشبرد مقاصد خصوصی مغایر با منافع و مصالح عمومی خودداری کند.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,000 تومان
(شامل 50% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 2,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
AKHLAG-DAR-AKS_1758453_2583.zip12.6k