فروش پایان یک معامله نیست , بلکه شروع یک تعهد است (از اینکه به ما اعتماد کرده اید متشکریم)
رنگ در طراحی داخلی بیمارستان مرتاض یزد بیمارستان گودرز یزد طرح توجیه فنی مالی و اقتصادی جنین شناسی در قرآن عوامل خطرساز در یک کارگاه ساختمانی طراحی مبلمان سبکهای چپیندل آدام شراتون و هپل وایت طراحی مبلمان سبک آرت نوو و آرت دکو فرانسه ارگ دوهزار ساله سریزد محور و محوریت سوالات ورودی مدارس استعداد درخشان

اطلاعیه فروشگاه

ما در سایت خود هیچ گونه محدودیت جغرافیایی برای فعالیت های خود قائل نیستیم. ما اعتقاد داریم تمامی افراد در هر شرایط زمانی و مکانی می توانند بهترین نمونه ها را دریافت کنند چون شایسته آن هستند. بنابر این شما می توانید هر کجای جهان هستید به انبوه فایل های ما در تمام زمینه ها دسترسی داشته و از آن کمال استفاده را بکنید. درحال حاضر ما در تمامی زمینه ها فعالیت می کنیم و حاصل تلاش و زحماتمان را در اختیار شما عزیزان گذاشته تا بتوانید از آنها کمال بهره را ببرید و به خود افتخار می کنیم که خدمت رسان شما هستیم.

ابزار مورد استفاده در خوشنویسی

ابزار مورد استفاده در خوشنویسی

فرمت word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 7

ابزار مورد استفاده در خوشنویسی

کاغذ خوشنویسی

که درقدیم خوشنویسان انواع آنرا با دقّت و وسواس خاصی تهیه میکردند ؛ ولی امروزه انواع آن براحتی قابل تهیه است . لازم است که سطح کاغذ ملایم و صاف و مساعد با کار کتابت باشد وخشن و ناصاف و زیاده لغزنده نباشد. سطح آن چرب نباشد. نکته قابل ذکر، اینکه درشب از کارکردن بر روی کاغذهای سفید و براق باید اکیدا”خودداری کرد ،چه باعث ضعف قوت بینایی میشود و بهتراست ازکاغذهای نیمرنگ استفاده شود . اما ساخت کاغذهای الوان و ابروباد و مهره زدن وآهار دادن و دو لایه کردن آن طرق گوناگون و متنوعی دارد که خود، وقت جداگانه ای برای توضیح روشهای آن می طلبد. انشاء ا… با همکاری هنرجویان جلسه ای به این امر اختصاص یابد.

 

دوات شامل (لیقۀ مرکب)

درمورد دوات رعایت نکات زیرضروری است : اول اینکه بهتراست دوات سرگشاد باشد و عمق آن زیاد نباشد .درعین حال خیلی سبک نباشد ،چه در موقع مرکّب برداری ، یا یک دست تکان خورده وباعث اذیت است . واما لیقه، عبارت است چندین رشته نخ ابریشم تابیده است که درون دوات می گذارند و به مرکب می آلایند و فایده اش این است که از ریختن و پاشیدن مرکب مانع می شود و مرکب را به اندازه به دم قلم میدهد. دربازار هم نوع طبیعی آن یافت میشود و هم نوع مصنوعی آن و از هرکدام که استفاده شود ، بهتراست که قبلا”جوشانده شود تا باعث فساد مرکب نگردد. درمورد مرکب باید دانست که هم نوعی که از مواد طبیعی تهیه شده موجود است و هم نوع شیمیایی آن که اولی مرغوب تر و بهتر است. اما درمورد ساخت آن طرق و شیوه های بسیار متنوع و مختلف وجود دارد و اجمالا”متذکّر میشود که دراکثر شیوه هایی که درقدیم بکار گرفته میشده ( برای مرکب مشکی ) از دوده که چربی آن گرفته شده باشد .(برای گرفتن چربی، دوده را درکرباسی پیچیده و درخمیر می گذارند و سپس آنرا بر سرخشتی درتنور می نهند تا خمیر پخته شود .به این صورت چربی دوده دراثر حرارت گرفته میشود ). صمغ عربی بی جرم و مازو و نمک یا کافور و برگ مورد وحنا استفاده می شده است .و بعضاً موادی چون نوشادور نبات مصری ، عسل، زعفران و غیره نیز مخلوط میکردند. البتّه هرکدام مقادیر مخصوص وپس از طی مراحل خاصی آمیخته میشده . توضیح کامل این روشها از حوصله این مبحث خارج است و لذا به تذکّراتی چند درمورد مرکبهای موجود در بازار ونحوه استفاده ازآنها پرداخته میشود .

امروزه دونوع مرکب مشکی آماده یا خشک دربازار موجوداست . از نوع خشک آن که مرغوب باشد، میتوان استفاده آن به میزان لازم آب جوشیده ی سرد شده به آن اضافه شود. (در روی بعضی ازمرکبها دستورتهیه نمود و برای تهیه ای است که توصیه می کند با گلاب تهیه شود ، که چون امروزه اغلب گلابها ناخالص است و ناب نیست، توصیه میشود از همان آب جوشیده سرد شده استفاده شود ). پس از افزودن آب چند روزی صبر کرده تا مرکب درآب حل شود. درضمن درخلال این مدت مرتباً باید آنرا بهم زد تا خوب مخلوط گردد و بعد از آن شایسته است که حتماً آنرا با تنظیف ریزی ۲ بار صاف نمود تا کلیه ی ناخالصی اش جدا شود و باعث کپک زدن مرکب نگردد، سپس آنرا درظرفی ریخته و بموقع حاجت استفاده میکنیم .این نکته قابل ذکر است که درتمام مراحل تهیه مرکب باید دقّت نمود که ظروف مورد استفاده درتنظیف و کلاً هرچیزی که ازآن استفاده میشود ؛ کاملاً تمیز و بقول معروف استرلیزه باشد ،چه
درغیر اینصورت مرکب بعد از مدتی کپک می زند. بهتراست که درون ظرفی که مرکب را نگه میداریم، تعدادی ساچمه بیاندازیم تا قبل از استفاده براحتی با تکان دادن مخلوط شود .دراین صورت باید از استفاده ی ظروف شیشه ای خود داری کرد. درضمن بهتر است مرکب براق نباشد. میزان لازم مرکب برای دوات به اندازه ای است که اگردوات را برگردانیم ، مرکبی ازآن نچکد . درضمن شایسته است، خوشنویس همواره ۲ عدد دوات در اختیار داشته باشد تا اگر هنگام کار، یکی ازدواتها غلیظ شد ولازم شد ، روی آن اندکی آب اضافه شود، از دیگری استفاده کند، چرا که بعد از اضافه کردن آب مدتی طول میکشد تا دوات حال بیاید. این امربخصوص در سر امتحان لازم است . لازم است درموقع لزوم لیقه ی دوات عوض شود و هرگاه که از دوات استفاده نمی شود درآن را ببندیم تا از گرد وغبار مصون بماند.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
abzare-khoshnevise_1758371_9314.zip212k